OPEN Repository
Welcome to OPEN - the Repository of Open Scientific Publications, run by the Interdisciplinary Centre for Mathematical and Computational Modelling, University of Warsaw, previously operating as the CeON Repository. The Repository enables Polish researchers from all fields to openly share their articles, books, conference materials, reports, doctoral theses, and other scientific texts.
Publications in the Repository are indexed by the most important search engines and aggregators and downloaded by users worldwide. We invite you to create an account, deposit your publications, and use the resources of the Repository.
22936 archived items
Institutional Communities
- Loading...Police Academy in Szczytno [75]
- Loading...Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN [0]
- Loading...ICM UW [101]
- Loading...Instytut Badań Literackich PAN [186]
- Loading...Instytut Chemii Fizycznej PAN [181]
- Loading...Instytut Chemii Organicznej PAN [132]
- Loading...Jerzy Haber Institute of Catalysis and Surface Chemistry PAS [21]
- Loading...Instytut Paleobiologii PAN [2]
- Loading...Katedra Arabistyki i Islamistyki WO UW [131]
- Loading...Katedra Języków i Kultur Afryki WO UW [21]
- Loading...OBM UW [131]
- Loading...Uczelnia Łazarskiego [126]
- Loading...Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu [92]
- Loading...Wydawnictwo Naukowe PTG [284]
- Loading...Wydział Lingwistyki Stosowanej UW [48]
- Loading...Wydział Polonistyki UW [339]
Recent Submissions
Item
Zespoły zadaniowe i heurystyczne metody rozwiązywania problemów
(Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2008) Wojciechowska, Maja; Ateneum - Szkoła Wyższa
W artykule przedstawiono metodę zespołowej organizacji pracy w bibliotekach, tj. historię powstania tej formy zarządzania, metodykę tworzenia zespołów zadaniowych, zasady pracy bibliotekarzy w zespołach zadaniowych, typy i formy zespołów, bariery i problemy w ich organizacji oraz korzyści wynikające z ich stosowania. Omówiono również heurystyczne metody rozwiązywania problemów, wykorzystywane w pracy zespołowej, tj. np. burza mózgów, Phillips 66, Phillips 635, burza mózgów typu stop and go, odwrócona burza mózgów, mieszana burza mózgów itp.
Item
Reengineering w projektowaniu pracy bibliotek
(Książnica Pomorska, 2007) Wojciechowska, Maja; Ateneum - Szkoła Wyższa
Metodę reengineeringu, której pełna nazwa brzmi business process reengineering (BPR)2, opracowali w USA na początku lat dziewięćdziesiątych Michael Hammer i James Champy. Jej zasady pierwszy raz przedstawiono w 1993 roku w monografi i Reengineering the corporation: a manifesto for business revolution3. Po opublikowaniu tej pracy metoda reengineeringu zaczęła budzić duże zainteresowanie, ale i wiele kontrowersji. Zyskała ogromną popularność i zagorzałych zwolenników, lecz i licznych przeciwników. Stosować zaczęły ją fi rmy z sektora przemysłowego, handlowego, usługowego i wielu innych, w tym takie koncerny jak: ABB, Xerox, Ford, IBM, Kodak, Pepsi Co czy Skanska.
Item
Sprawozdanie z konferencji Zarządzanie i Organizacja Bibliotek
(2008) Wojciechowska, Maja; Kant, Katarzyna; Ateneum - Szkoła Wyższa
21 listopada w siedzibie Ateneum - Szkoły Wyższej w Gdańsku odbyła się druga już Bałtycka Konferencja „Zarządzanie i organizacja bibliotek”, w tym roku pod hasłem: Elektroniczny wizerunek biblioteki.
Item
Wykorzystanie reklamy w pracy bibliotek
(Ateneum - Szkoła Wyższa, 2007) Wojciechowska, Maja; Ateneum - Szkoła Wyższa
Item
Marketing biblioteczny: rozważania, dyskusje, konteksty
(Wydawnictwo Ateneum - Szkoły Wyższej, 2007) Wojciechowska, Maja; Ateneum - Szkoła Wyższa
Reklama jest formą działalności człowieka, która towarzyszyła mu prawie od najdawniejszych czasów. Kojarzona nieodmiennie z funkcjonowaniem organizacji komercyjnych, w szczególności zaś produkujących towary, nie jest wyłącznie ich domeną. Coraz więcej instytucji kultury i nauki korzysta z różnych jej form i metod. Również bibliotekarze zaczynają dostrzegać potrzebę wykorzystywania reklamy w swojej codziennej pracy. Reklama czytelnictwa i bibliotek w chwili obecnej przestaje być „dobrem luksusowym”, na które mogą pozwolić sobie biblioteki o większych funduszach i dużej liczbie zatrudnionego personelu, któremu po wykonaniu podstawowych obowiązków pozostaje czas na planowanie kampanii reklamowych. Reklama staje się niezbędnym działaniem, na które biblioteki muszą przeznaczyć czas i pieniądze, jeżeli chcą dalej funkcjonować w otoczeniu o nowych potrzebach informacyjnych.
Browse by
Selected filters: