OPEN Repository
Welcome to OPEN - the Repository of Open Scientific Publications, run by the Interdisciplinary Centre for Mathematical and Computational Modelling, University of Warsaw, previously operating as the CeON Repository. The Repository enables Polish researchers from all fields to openly share their articles, books, conference materials, reports, doctoral theses, and other scientific texts.
Publications in the Repository are indexed by the most important search engines and aggregators and downloaded by users worldwide. We invite you to create an account, deposit your publications, and use the resources of the Repository.
22962 archived items
Institutional Communities
- Loading...Police Academy in Szczytno [75]
- Loading...Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN [0]
- Loading...ICM UW [100]
- Loading...Instytut Badań Literackich PAN [186]
- Loading...Instytut Chemii Fizycznej PAN [181]
- Loading...Instytut Chemii Organicznej PAN [132]
- Loading...Jerzy Haber Institute of Catalysis and Surface Chemistry PAS [21]
- Loading...Instytut Paleobiologii PAN [2]
- Loading...Katedra Arabistyki i Islamistyki WO UW [131]
- Loading...Katedra Języków i Kultur Afryki WO UW [21]
- Loading...OBM UW [131]
- Loading...Uczelnia Łazarskiego [126]
- Loading...Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu [92]
- Loading...Wydawnictwo Naukowe PTG [291]
- Loading...Wydział Lingwistyki Stosowanej UW [48]
- Loading...Wydział Polonistyki UW [339]
Recent Submissions
Item
Wsparcie publiczne i konkurencyjność polskiej gospodarki żywnościowej
(Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy, 2014) Chechelski, Piotr; Grochowska, Renata; Wigier, Marek; Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy
Państwo i system regulacji w gospodarce i rolnictwie. Poziom i struktura wsparcia rolnictwa UE na tle innych krajów i ugrupowań. Ocena funkcjonowania instrumentów WPR w UE i w Polsce. Cele i instrumenty WPR w Polsce w latach 2002-2014. Efekty pomocy publicznej w sektorze rolno-żywnościowym. Międzynarodowa pozycja konkurencyjna rolnictwa i przemysłu spożywczego. Ocena konkurencyjności handlu zagranicznego żywnością.
Item
Wspólna Polityka Rolna po 2013 roku - zagadnienia wybrane
(Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy, 2013) Chechelski, Piotr; Grochowska, Renata; Mańko, Stanisław; Wigier, Marek
Wyzwania wobec polityki rolnej w okresie do 2020 roku. Sytuacja ekonomiczna gospodarstw rolnych w latach 2004-2011. Propozycje dla Polski w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Potencjalne zmiany dystrybucji środków publicznych w zakresie I filara Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku. Ocena potencjału polskiego rolnictwa oraz wpływu nowych programów WPR w latach 2014-2020 na zwiększenie jego konkurencyjności w Unii Europejskiej i na świecie.
Item
Development per public policy support in the food economy - the example of Poland
(Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy, 2012) Chechelski, Piotr; Grochowska, Renata; Łopaciuk, Wiesław; Ślązak, Emil; Wasilewski, Adam; Wigier, Marek; Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy
Teoretyczne podstawy do stosowania polityki publicznej. Wpływ czynników globalnych na polską gospodarkę żywnościową. Zmiany w rolnictwie po akcesji do UE. Efekty WPR w przemyśle spożywczym. Użytki rolne jako czynnik produkcji. Ocena zmian w celu osiągnięcia długoterminowych celów rolnictwa i obszarów wiejskich w oparciu o nowe instrumenty WPR w okresie do 2020 r.
Item
Wyzwania i ograniczenia długookresowego rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce
(Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy, 2012) Chechelski, Piotr; Grochowska, Renata; Wigier, Marek; Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy
Uwarunkowania globalne rolnictwa, przemysłu spożywczego i obszarów wiejskich. Dysproporcje w rozwoju polskiej gospodarki żywnościowej i obszarów wiejskich na tle krajów UE. Analiza obszarów wiejskich. Długookresowy rozwój gospodarki żywnościowej i obszarów wiejskich. Ocena możliwości osiągania celów długookresowych, rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w oparciu o nowe instrumenty WPR w perspektywie 2020 r.
Browse by
Selected filters: