OPEN Repository
Welcome to OPEN - the Repository of Open Scientific Publications, run by the Interdisciplinary Centre for Mathematical and Computational Modelling, University of Warsaw, previously operating as the CeON Repository. The Repository enables Polish researchers from all fields to openly share their articles, books, conference materials, reports, doctoral theses, and other scientific texts.
Publications in the Repository are indexed by the most important search engines and aggregators and downloaded by users worldwide. We invite you to create an account, deposit your publications, and use the resources of the Repository.
23110 archived items
Institutional Communities
- Loading...Police Academy in Szczytno [75]
- Loading...Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN [1]
- Loading...ICM UW [100]
- Loading...Instytut Badań Literackich PAN [186]
- Loading...Instytut Chemii Fizycznej PAN [182]
- Loading...Instytut Chemii Organicznej PAN [143]
- Loading...Jerzy Haber Institute of Catalysis and Surface Chemistry PAS [21]
- Loading...Instytut Paleobiologii PAN [3]
- Loading...Katedra Arabistyki i Islamistyki WO UW [131]
- Loading...Katedra Języków i Kultur Afryki WO UW [21]
- Loading...OBM UW [131]
- Loading...Uczelnia Łazarskiego [131]
- Loading...Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu [92]
- Loading...Wydawnictwo Naukowe PTG [335]
- Loading...Wydział Lingwistyki Stosowanej UW [48]
- Loading...Wydział Polonistyki UW [339]
Recent Submissions
Item
Konkurencyjność regionu Dolnego Śląska
(Wydawnictwo Uniwesytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, 1999) Strahl, Danuta; Sobczak, Elżbieta; Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu; Wroclaw University of Economics and Business
Od momentu przełomu systemowego w Polsce baczną uwagę badaczy, polityków i społeczeństwa zajmuje niewątpliwie rozwój regionalny. Stał się on kluczem otwierającym między innymi drzwi do Unii Europejskiej, nie tylko w związku z perspektywą korzystania z tzw. funduszy strukturalnych czy też zasiadania przedstawicieli regionów samorządowych w takich gremiach jak Izba Regionów Kongresu Władz Lokalnych w Radzie Europy (w których przejściowo zasiadają przedstawiciele sejmików wojewódzkich), ale przede wszystkim jako element pogłębienia procesów demokratyzacji w zarządzaniu państwem. Zasadniczym problemem, jaki jawi się w tej dyskusji, jest niewątpliwie regionalizacja kraju, która powinna stać się impulsem dynamizującym rozwój gospodarczy i społeczny, który z kolei powinien być uzależniony w decydującej mierze nie od pasywnych środków wspomagania, lecz od aktywnej strategii wynikającej z własnych intraregionalnych sił rozwojowych.
Item
Zróżnicowanie regionalne Unii Europejskiej w świetle unijnej polityki spójności
(Biuro Analiz Sejmowych, 2017-09) Adamiec, Jolanta; Biuro Analiz Sejmowych
Item
Ocena poziomu spójności terytorialnej pod względem infrastruktury technicznej i społecznej na obszarach wiejskich w kontekście wybranych aglomeracji miejskich Polski
(Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy, 2016) Gospodarowicz, Marcin; Kołodziejczyk, Danuta; Lidke, Danuta; Rudnicki, Roman; Adamiak, Czesław; Struś, Mirosław; Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy; Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Kształtowanie spójności terytorialnej obszarów wiejskich w kontekście oddziaływania dużych miast. Ocena poziomu spójności terytorialnej pod względem infrastruktury technicznej i społecznej na obszarach wiejskich woj. dolnośląskiego w kontekście aglomeracji miejskich. Ocena spójności terytorialnej obszarów wiejskich woj. kujawsko-pomorskiego pod względem infrastruktury technicznej i społecznej aglomeracji bydgosko-toruńskiej ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływania funduszy unijnych.
Item
Polityka regionalna Unii Europejskiej
(Biuro Analiz Sejmowych, 2017-06) Adamiec, Jolanta; Biuro Analiz Sejmowych
Item
Wdrażanie funduszy strukturalnych w sektor ochrony zdrowia w Polsce w latach 2007-2013
(Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej, 2016) Sikora-Gaca, Małgorzata; Gabryszak, Renata; Politechnika Koszalińska
Celem niniejszego artykułu była weryfikacja projektów z obszaru ochrony zdrowia, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania z funduszy strukturalnych w latach 2007-2013. Przedmiotem badania objęto 1473 przedsięwzięcia zakontraktowane do realizacji w latach 2007-2013 w 16 województwach. Przeprowadzona analiza wykazała, że w województwie mazowieckim i wielkopolskim zrealizowano największą liczbę projektów w skali kraju, natomiast województwie zachodniopomorskim wartość dotacji na jednego mieszkańca regionu była najwyższa. Zweryfikowano, że w latach 2007-2013 w obszarze ochrony zdrowia w Polsce zakontraktowano do realizacji 1473 inwestycje, których wartość ogółem oszacowano na 7,36 mld zł, z czego kwota dotacji przyznanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosła 4,88 mld zł.
Browse by
Selected filters: