Artykuł poświęcony jest problematyce zaburzeń integracji sensorycznych u dzieci i ich wpływowi na codzienne funkcjonowanie oraz trudności szkolne. Treści zawarte w artykule tłumaczą, na czym polegają zaburzenia procesów integracji sensorycznych i co na nie wpływa. Opisują również rodzaje zaburzeń sensorycznych oraz charakterystyczne ich objawy. Podstawowym celem pracy jest przybliżenie problematyki procesów sensorycznych oraz zwrócenie uwagi na wczesną, trafną ich diagnostykę celem zapobiegania późniejszym trudnościom dnia codziennego oraz problemom szkolnym.
Kaniewska-Mackiewicz, E., Wpływ zaburzeń integracji sensorycznej na codzienne funkcjonowanie oraz naukę w szkole, ZESZYTY NAUKOWE WSG, t. 36, seria: Edukacja – Rodzina – Społeczeństwo, nr 5 (2020), s. 91-117.
Belongs to collection